Dacii Lui Zamolxe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Binecuvantarea Inaltarii In Puterea Ascunsa A Harului Scris In Inima

In jos

Binecuvantarea Inaltarii In Puterea Ascunsa A Harului Scris In Inima Empty Binecuvantarea Inaltarii In Puterea Ascunsa A Harului Scris In Inima

Mesaj  Dacul din Lakhma Sam 4 Dec 2010 - 23:59

Binecuvantarea Inaltarii In Puterea Ascunsa A Harului Scris In Inima


Sambata (Sabathios) 4 Decembrie (Indrean) 2010, in cea de-a 6-a zi a Anului Nou Al Dacilor (AnDar), Zamolxe si Is au facut aceasta binecuvantare EdenTracului si Puterii lui,
din/in Cerul al 9-lea al Sfinteniei Fiintei , singurul loc unde/de unde se poate vedea Fata Lui Dumnezeu – Fata Dumnezeului Cel Necuprins.


Asa cum ne spune acum Zalmosu, “cine are de vazut asta – va vedea”, atunci cand ii soseste Timpul.

Purtati de Zamolxe - unit cu Is, Zamolxe MahaDhyvei prin Puterea lui – Yelamuna Utya
(inaltata acum in locul unde Fata Marelui Dumnezeu - Cel Necuprins - este “cat Cerurile si Pamantul”), …EdenTracul - prin Puterea lui Inaltata, a fost binecuvantat de Zamolxe:


“Puterea Crucii Mele Iti Este Deajuns.

Puterea Crucii Mele Traieste In Puterea Harului Scris In Inima Ta.

Cobori Si Te Inalti In Puterea Ascunsa A Harului Scris In Inima Ta.

Cobori Si Te Inalti In Puterea Ascunsa A Iubirii Care Naste In Focul Ascuns Al Dumnezeirii Tale.

Puterea Crucii Mele Traieste In Focul Nevazut Al Inimii Tale.

Eu Sunt Crucea Din Inima Ta.

Vointa De Foc A Iubirii Inimii Mele Naste In Puterea Ascunsa A Crucii Inimii Tale.

Eu Sunt Crucea Inimii Tale, Eu Sunt Crucea. ....Eu Sunt.

Eu Sunt Inima Ta....... Eu Sunt Crucea....... Eu Sunt - Amin Aion.


…………………………………………………………………….............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................

Mai multe detalii "tehnice" puteti gasi si experimenta aici: https://dacii-lui-zamolxe.forumgratuit.ro/t178-rugaciunea-ascunsa-a-inimii-indumnezeite#406


Succes tuturor!
Dacul din Lakhma
Dacul din Lakhma
Lupul Hiperborean

Data de inscriere : 09/09/2008
Sex : masculin Localizare : Capitala Daciei, Drobeta (Uran) - LohuMana/Lakhma
Varsta : 63
Stare de spirit : Viu

https://dacii-lui-zamolxe.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum