Dacii Lui Zamolxe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Rit.PRadosha al lui Shiva [09.01.2013]

In jos

Rit.PRadosha al lui Shiva [09.01.2013] Empty Rit.PRadosha al lui Shiva [09.01.2013]

Mesaj  Dacul din Lakhma Vin 11 Ian 2013 - 8:40

Rit.PRadosha al lui Shiva [09.01.2013]

[[[Referitor la starea de A Fi in Prezent, rupt de Trecut si rupt de Viitor...
atunci cand plec [de exemplu] din sufragerie sa iau ceva din bucatarie,

si acolo uit de ce//pt.ce am venit, deorece sunt "aerian... resetat" si realizand asta,
zambesc sau rad de mine insumi si de acea stare a mea, pt.ca, de fapt Tot Eu Sunt acel “Aerian”,
ancorat in prezent - in Eu Sunt, insa cumva mai “deasupra” - rupt de Trecut si Viitor...


Mai mult, in aceasta perioda sunt somnoros, dorm mult si am destula comoditate (lene) in fizic,
iar perioadele de somn/treaz sunt total anapoda, fara noima sau vreun program ori logica anume.]]]

============
Inainte de Anul Nou, Shiva ne-a spus ca aceste stari imi vin de la Ritualul Pradosha facut de el.

PRadosha e Numele Ritualului pe care Shiva il face in fiecare seara (cateodata si dimineata),
de la Craciun pana acum, si inca mult timp de acum incolo,
Ritual Prin Care Shiva Aduna Timpurile In Fiinta (pt.a le aduna, trebuiesc intai rupte mai bine).


E un Ritual De Purificare, facut de Shiva, in timp ce Isi Striga Numele + PRadosha,
ca intr-o incantatie, in timp ce danseaza, iar pe cap are o semiluna cu coarnele in sus.

Shiva spune ca Numele Lui Il Purifica Pe Cel Care Il Aude Sau Il Rosteste:


"PRADOSHA Shiva Aum Bhur Bhuvah PRADOSHA Shiva Aum Namah Shivaya PRADOSHA Shiva."

...asta spune Shiva (si noi, cei care simtim), in fiecare seara a Rit.Pradosha, uneori si dimineata.

"Shiva PRadosha Shiva. ...Amin!"
Dacul din Lakhma
Dacul din Lakhma
Lupul Hiperborean

Data de inscriere : 09/09/2008
Sex : masculin Localizare : Capitala Daciei, Drobeta (Uran) - LohuMana/Lakhma
Varsta : 63
Stare de spirit : Viu

https://dacii-lui-zamolxe.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum