Dacii Lui Zamolxe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Preotii Lui Zamolxe, Preotii Jertfiti - Daruiti Luminii

In jos

Preotii Lui Zamolxe, Preotii Jertfiti - Daruiti Luminii Empty Preotii Lui Zamolxe, Preotii Jertfiti - Daruiti Luminii

Mesaj  Vizitato Lun 9 Mar 2009 - 15:22

Preotii Lui Zamolxe


Ritualul Preotilor Daci Care Aduc Jertfe …Si
…………………………………Ritualul Preotilor Daci Care Se Aduc Jertfa

Incepand de azi, 09.03.2009, se desfasoara acest ritual prin care Preotii - Daci Ai Lui Zamolxe aduc jertfe, sau Se Jertfesc - Se Daruiesc pe Altarul Luminii Intrgi si Curate.

…imi place mantra “Eu Sunt Cel Jertfit Luminii, Lumina Dintai Din Mijlocul Fruntii”, sau
“Padhaman Harai Mangalam”
– cum ii spune Shiva, pe care o simt si o rostesc, mai mult in limba romana.

Zamolxe ne-a dat azi noapte binecuvantarea lui, pentru pregatirea noastra – prin care ne va sfinti ca si preoti ai lui,
preoti in Veac Dupa Oranduiala Lui Melchisedec (Preotul Dumnezeului Preainalt), ... adica, ne va sfinti - ca si pe Isus …si pe toti Preotii Arihanta,

prin Duh si Prin Legamantul De Foc – Legamantul Cel Viu. Vom fi binecuvantati si sfintiti direct de catre el:


“Voi Sunteti Ai Mei Si Va Iau Cu Mine Pe Altarul Jertfei Si Al Daruirii,
In Lumina Care Sunteti In Cer Si In Voi.”

…. apoi a continuat :

“Eu Sunt Al Vostru Si Merg Cu Voi Pe Altarul Jertfei Si Al Daruirii In Lumina Care Sunt In Cer Si In Voi.
…. Amin.”


…eu mi-am reamintit si am zis binecuvantarea lui Zamolxe pe care ne-a dat-o in vara trecuta, cand ne-a zis :

“Primiti Binecuvantarea Mea Si Veti Urma Lumina” … iar eu am ales sa …

“Primesc Binecuvantarea Ta Zamolxe Si Voi Urma Lumina !”


Revin si reiau acceptul Binecuvantarii lui Zamolxe, pe care eu aleg sa-l spun :

“Primesc Binecuvantarea Ta Dumnezeul Meu Cel Nevazut, Cel Necuprins, Cel Preainalt,
Primesc Binecuvantarea Ta Dumnezeul Meu Cel Viu Care Traiesti In Inima Mea.


Primesc Si Urmez Lumina Binecuvantarii Tale In Binecuvantarea A Tot Ceea Ce Traieste In Cer Si Pe Pamant.
… Amin.”


……………………………………………

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum